Küçük Elif’in okul çilesi! Annesi paylaştı

Çine’ye 21 kilometre uzaklıktaki kırsal Alabayır Mahallesi’nde yaşayan Bahar Yıldırım, okula gitmek için her türlü zorluğu yaşayan 7 yaşındaki kızı Elif Yıldırım’ın artık okula gitmek istemediğini belirterek, küçük çocuğun bir günlük okul yolu macerasını sosyal medyada paylaştı.

Mahallelerinin okula uzak olması nedeniyle kızının okula gitmek için çok erken uyandığını, kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle zifiri karanlıkta yola çıktığını söyleyen anne Yıldırım, kendi çocuğu ile benzer sorunları yaşayan çocukların okuldan soğuduğunu dile getirdi.

BİR SÜRÜ TEHLİKE VAR

Küçük kızının okula gitmek için bir sürü tehlikeyi göze aldığını söyleyen Bahar Yıldırım, “Öğrenci servisi yolun bozuk olduğunu öne sürerek evimize kadar gelmiyor, 1.5 kilometre öteden kızımı alıyor. Okul uzakta olduğu için zaten erken kalkan kızımla, daha da erken kalkıp o 1.5 kilometrelik yolu yürümek zorundayız. O karanlıkta domuz, köpek, tilki gibi hayvanları gören kızım korkuyor. Yağmurda, çamurda, soğukta her gün gidiş geliş 3 kilometre yol yürüyor. Serviste geçen süreden sonra okula ulaştığında perişan halde oluyor” diyerek önceki gün sabah önüne çıkan domuzdan çok korktuğu için artık okula gitmek istemediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x