115 üniversitenin üye olduğu konseyin başkanı, sahte akademisyen çıktı

Uluslararası Üniversiteler Konseyi’nin başkanlığını kurulduğu günden beri Orhan Hikmet Azizoğlu yapıyor. Ancak hem Konsey’in hem Azizoğlu’nun internet sitesinde kendisini akademisyen olarak tanıtmasına rağmen Azizoğlu’nun eğitim geçmişi yer almıyor.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Azizoğlu’nun tamamladığı bir doktora programı yok ve akademisyen de değil. Azizoğlu, “Birçok üniversitenin bağlı olduğu Uluslararası Üniversiteler Konseyi’nin başkanı olmanıza rağmen akademisyen olmadığınız ancak buna rağmen kendinizi akademisyen olarak tanıttığınız doğru mu?” şeklindeki soruya, “Akademisyen değilim, üniversite hocası değilim” şeklinde cevap verdi.

Azizoğlu, “Üniversite mezunu olmadığınız da iddia ediliyor. Ne mezunusunuz?” sorusuna da “Bu soruya yanıt vermeyeceğim. Gerek görmüyorum” şeklinde yanıt verdi. Ayrıca Azizoğlu, “Konsey’in faaliyetleri neler? Harcamalarını kim karşılıyor?” sorularını da şu şekilde yanıtladı:

“Konsey Türkiye Cumhuriyeti’ni daha çok yurtdışında temsil ediyor. Kuruluş felsefesi Atatürk ilkeleri, millet, bayrak ve vatan ilkeleri. Yurtdışı harcamalarımızı ilgili üniversiteler karşılıyor. Diğer giderlerin tamamını da kendim karşılıyorum.” (HABERİN TAMAMI)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x