Uzman isim açıkladı! Gram altın 3 bin TL’yi aşabilir

Altın yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Hatice Kolçak yeni açıklamalarda bulundu. Peki Hatice Kolçak altın fiyatlarının geleceği için neler dedi? İşte ayrıntılar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak, kasım ayının finans dünyası için kritik olacağını belirterek, gram altın için dikkat çeken tahminlerde bulundu. Türkiye’de ekonomik dalgalanmaların yaşandığı dönemlerde tercih edilen güvenilir yatırım araçları arasında yer alan gram altın, yatırımcılar için önemli bir seçenek olmaya devam ediyor.

BEKLENEN RAKAM YOLDA

Kolçak, Orta Vadeli Program (OVP) verilerine dayanarak, gram altının önümüzdeki günlerde 2 bin 500 TL seviyelerine ulaşabileceğini vurguladı. Bu durumun, Türkiye’nin ekonomik sıkıntıları ve doların yükselmesi gibi faktörlerle yakından ilişkili olduğuna dikkat çekti.

UZMAN İSİM AÇIKLADI! GRAM ALTIN 3 BİN TL’Yİ AŞABİLİR

Kolçak dolar kuruyla gram altın fiyatları arasındaki ilişkiyi vurgulayarak, doların gelecek yıl 36,80 TL seviyelerine çıkması durumunda, gram altının 2 bin 765 TL’ye kadar çıkabileceğini öngördü. Ayrıca, dünya altın piyasalarında belirleyici bir rol oynayan ons fiyatının da gram altın fiyatlarını etkilediğini hatırlatarak, ons fiyatının 2 bin doları geçmesi halinde gram altının 3 bin TL’yi aşabileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir