Kepez-Santral Mahallesi’nde anahtar heyecanı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez-Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 570 hak sahibine daha anahtarlarını teslim etti. Başkan Muhittin Böcek, göreve geldiklerinde durma noktasına gelen projeye yeniden hayat verdiklerini belirterek, “Bugün 570 hak sahibine anahtarlarını veriyoruz. Bununla birlikte 4026 dairemizi tamamlamış olacağız. Yeni dönemde buraya yapacağımız kültürel, sosyal ve spor tesisleriyle Kepez-Santral Mahallesi cazibe merkezi olacak” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Anahtar Teslim Töreni’ne, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya Milletvekilleri Cavit Arı, Aliye Coşar, belediye başkanları, başkan adayları, muhtarlar ve hak sahipleri katıldı. Kepez-Santral Mahallesi Anahtar Teslim Töreni’nin açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 1327 dönüm alan üzerine kurulu bu alanın kentsel dönüşüm alanı ilan edilerek, 2017 yılında yapılan sözleşme ile yapımına başlandığını belirtti. 

4026 DAİRE TESLİM EDİLDİ

Sözleşmeye göre 3 bin 265 hak sahibine 5 bin 73 dairenin 31 Mart 2019’da ön teslimin yapılması gerektiğini hatırlatan Başkan Muhittin Böcek, “30 Eylül 2019 anahtar teslim tarihi olarak belirlenmiştir. Ancak 31 Mart 2019’da göreve geldiğimizde inşaat seviyesi daha yüzde 50 civarındaydı. Ülkemizdeki ekonomik belirsizlikler, kur artışları, pandemi gibi gerekçeler nedeniyle yüklenici firmanın talebi üzerine belediye meclisimizce süre uzatımları verilmiştir. Bu süre zarfında hak sahiplerine kira yardımları yapılmış belirli aralıklarla da arttırılmıştır. Bugüne kadar ödenmemiş kira yardımı yoktur. Göreve geldiğimiz tarihten bugüne kadar bugün teslim edeceğimiz 570 daire ile birlikte toplam 4026 daire tamamlanmıştır” diye konuştu. 

KAPALI PAZAR YERİ KISA ZAMANDA AÇILACAK 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepez-Santral Mahallesi’nde 3 bin 900 metrekare arsa üzerine yapımına başlanan 2 katlı pazar yeri ve otopark inşaatının, Mart ayı içerisinde tamamlanacağını belirten Başkan Muhittin Böcek, şunları söyledi: “Buna ilave olarak 27 bin 275 metre kare alan üzerinde park alanı, basketbol sahası, koşu parkuru, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, sokak fitness alanı, kafeterya ve oturma alanlarını içeren projeyi de yine bu ay içerisinde tamamlıyoruz. Bu süreçte biten bloklar etrafındaki yaklaşık 3.5 km uzunluğundaki yol imalatını, kaldırım ve kavşak düzenlemeleri ile yol çizgi çalışmalarını bitirdik. Kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu, doğalgaz, elektrik ve iletişim altyapı çalışmalarını da tamamladık.” 

YENİ DÖNEMDE CAZİBE MERKEZİ OLACAK 

Kepez Santral Mahallesi’ne ilişkin bir müjde de açıklayan Başkan Muhittin Böcek, “Yeni dönemimizde burada içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lisenin de bulunacağı eğitim yerleşkesi, sosyal tesisler, muhtarlık binası, halk ekmek büfeleri, olimpik yüzme havuzu, bin kişilik cami, aile sağlık merkezi gibi birçok sosyal, kültürel ve spor tesislerini hayata geçireceğiz. Kepez Santral Mahallesini bir cazibe merkezi haline getireceğiz.” 

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR 

Kepez-Santral Mahallesi Anahtar Teslim törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek sosyal demokrat belediyelerin her alanda vatandaşın yanında olduğun kaydetti. Zeybek, şöyle konuştu: “Göreve geldiğinde yarım kalmış bu projenin bu günlere getirilmesinde, hukuki sorunları çözüme kavuşturan ve hak sahiplerine kiralarını hiç aksatmadan ödeyen ve bu kararları Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıkartan Muhittin Başkan’a teşekkür ederim. Sevgili Kepezliler, şimdi sizlerin Muratpaşa ve Konyaaltı gibi daha yaşanılabilir belediye tarafından yönetilebilme fırsatınız var. Kepez’in kaderini Antalya ile birleştirmek sizin iradenizde.” 

Konuşmalardan sonra ise Başkan Muhittin Böcek ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek tarafından hak sahiplerine evlerinin anahtarları teslim edildi. Evlerine kavuşan vatandaşlar büyük sevinç yaşayarak, Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x