Joanna Wolosz’a Türk taraftarlardan destek: Bu nefret korkunçtu

2024 Paris Olimpiyatları Elemeleri’nde C Grubu’nda İtalya ile Polonya karşı karşıya geldi.

Günün en heyecanlı karşılaşmasını; C Grubu’na ev sahipliği yapan Polonya 15-25, 26-24, 25-23 ve 25-21 sonuçlanan setlerle 3-1 kazandı ve Paris 2024 biletini kazandı.

6 ÜLKEYE OLİMPİYAT BİLETİ
Polonya, Japonya ve Çin’in ev sahipliğinde düzenlenen FIVB Kadınlar 2024 Paris Olimpiyatları Elemeleri’nde Paris 2024 biletini alan takımlar belli oldu. Dominik Cumhuriyeti, Sırbistan, Türkiye, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Polonya oldu. Ev sahibi Fransa’nın dışında geri kalan 5 bilet, 2024 Milletler Ligi Grup Etabı’nın ardından sahiplerini bulacak.

WOLOSZ: BU NEFRET KORKUNÇTU
Polonya’nın takım kaptanı Joanna Wolosz, kendisine yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi. Başantrenör Lavarini’nin son maçlara yedeğe çektiği pasör Wolosz, olimpiyat biletinin alınmasının ardından şu açıklamaları yaptı:

“Üç dört gündür kafamda ne söylemek istediğimi düşünüyordum. Son 2 ayda yoğun eleştiri aldım, bunu hak ettiğimi düşünmüyorum. Henüz kızlarla oynamaya başlamamıştım bile ve karşılaştığım bu nefret korkunçtu. Farklı birçok insan görüş bildirdi. Bununla başa çıkacağım. Kendi değerimi biliyorum. Babamla ve kız kardeşimle birlikte sabah evime gideceğim. Hiç kimseye bir şey kanıtlamak zorunda olmadığım yere döneceğim ve insanlar benim değerimi bilecekler. Tüm bu nefretten kurtulacağım.”

FENERBAHÇE İLE ANILMIŞTI
Sezon sonunda ismi uzun süre Fenerbahçe Opet ile anılan Wolosz gelen teklife rağmen İtalyan ekibi Imoco’da kalmayı tercih etmişti. Polonyalı dünyaca ünlü pasör sosyal medyada kendisine destek veren Türk taraftarların paylaşımlarına sessiz kalmadı.

‘NANKÖRLÜK YAPIYORSUNUZ’ PAYLAŞIMINA BEĞENİ
Yıldız isim, “Wolosz, sen tanıdığım en iyi pasörlerden birisin Türkiye her zaman seninle” ve “Polonyalı taraftarlar akılsız. Kadın Avrupa Şampiyonasında takımı yalnız bırakmamak için ameliyat olmayı reddetti. Pasör kıtlığı yaşanan kadın voleybolunda 2 tane kaliteli pasörümüz var diye sevineceğinize nankörlük yapıyorsunuz’ paylaşımlarını beğendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x