İsrail Basınından İlginç İddia: “Netanyahu Darbeden Korkuyor”

İsrail basınında, Hamas’ın 7 Ekim saldırılarından bu yana Başbakan Netanyahu’ya tepkilerin büyüdüğü yönünde haberler yapılıyor. Başbakan Netanyahu’nun partisi içindeki bir darbe girişiminden korktuğu da iddialar arasında.

Hamas’ın İsrail’e düzenlediği 7 Ekim saldırılarından bu yana Gazze Şeridi İsrail ordusunun yoğun saldırısı altında.

Gazze Şeridi’ndeki Medya Ofisi’nin 23 Kasım’da açıkladığı son verilere göre 7 Ekim’den bu yana 14 bin 854 Filistinli hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin 6 bin 150’den fazlasının çocuk, 4 binden fazlasının ise kadın olduğu belirtildi.

İsrail kanadında ise en son 14 Kasım’da açıklanan veriler, 365’i asker olmak üzere 1200 İsraillinin hayatını kaybettiği yönünde.

İsrail basınından Ynet haber sitesine göre, 7 Ekim saldırılarından bugüne İsrail’de halkın Netanyahu’ya tepkisi artıyor.

Habere göre Binyamin Netanyahu, başkanı olduğu Likud Partisi milletvekilleri ile görüşerek nabız yokladı.

Likud Partisi’nden adını açıklamayan bir milletvekil, Netanyahu’nun kendisi yerine başkasının getirilmesinden korku duyduğunu söyledi.

Ynet’in haberinde, Likud Partisi içinde Netanyahu’nun “7 Ekim saldırılarını üstlenmesi ve görevden ayrılması” yönünde gizli tartışmalar yapıldığı iddia edildi.

İddialar arasında, Netanyahu’nun yerine başka aday çıkararak hükümetten güvenoyunun çekilmesi de yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir