Başkan Altay: “Tüm Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Tebrik Ediyorum”

BAŞKAN ALTAY: “TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ TEBRİK EDİYORUM”

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Gençlerimizi ve çocuklarımızı büyük Türkiye’nin güçlü istikbaline hazırlayan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü can-ı gönülden tebrik ediyorum” dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajın şöyle;

“Bilgi, en değerli mirastır. Eğitim ise bu mirası yaşatmak ve ileriye taşımaktır. Eğitimle donanmış bir nesil, aydınlık yarınların mimarlarıdır. Neslimizi en güzel şekilde eğiterek geleceğe hazırlayacak olanlar da değerli öğretmenlerimizdir.

Ülkemizin dört bir yanında ve şehrimizde görev yapan tüm öğretmenlerimiz, Türkiye’nin istikbali olan öğrencilerimize rehberlik ederek çok büyük bir vazifeyi yerine getiriyorlar.

Öğretmenlik mesleği, toplumu mum misali aydınlatan son derece onurlu ve kutsal bir meslektir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimize yalnızca bilgi sunmakla kalmayıp, aynı zamanda onlara empati, merhamet, milli ve manevi değerler gibi duyguları da aşılayan rehberlerdir.

Çocuklarımızın içindeki cevher, gözlerindeki ışık ve yüreklerindeki azim, öğretmenlerimiz sayesinde gün yüzüne çıkmaktadır. Bir kişinin dahi hayatına etki eden, ona yol gösteren, gölgesi altında yarınlara hazırlayan, şefkatiyle sevgi aşılayan bir öğretmenin hakkı hiçbir zaman ödenmez. 

Gençlerimizi ve çocuklarımızı büyük Türkiye’nin güçlü istikbaline hazırlayan, Peygamber mesleği olan öğretmenlik mesleğini büyük bir sorumluluk ve fedakârlıkla ifa eden tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü can-ı gönülden tebrik ediyorum.”
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x