Alexander Djiku: ‘Hiçbir şey bitmedi, çevirebiliriz’ dedim!

Süper Lig’in 27’nci haftasında Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup eden Fenerbahçe’de Alexander Djiku konuştu. Sarı-lacivertlilerin resmi kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Alexander Djiku, zorlu bir maçı geride bıraktıklarını dile getirdi:

“Bugün gerçekten zorlu bir maçtı. Bunu rahatlıkla ifade edebilirim. Sonuna kadar mücadele ettik, sonuna kadar savaştık. Taraftarlarımız sayesinde kazandık. Maçın başından sonuna kadar bize yardım ettiler. İlk yarı özelinde hareketlilik anlamında eksiydik. Daha hareketli olmamız gerekiyordu. Biraz fazla uzun top oynadı ilk yarıda. İkinci yarıda daha iyi oynadık, daha iyi oyun kurduk. İyi fırsatlar yakaladık. Yediğimiz bir gol var, duran toptan gol yememeliydik. Güçlü ve dirençli bir mantalite gösterdik, kazanmayı bildik.”

Takım arkadaşlarıyla aralarında geçen bir konuşmayı anlatan Alexander Djiku, “Ben kararlı biriyim. Futbolu böyle oynarım. Sonuna kadar mücadeleden vazgeçmem. Gol yediğimizde takım arkadaşlarıma, ‘Maç 90 dakika, hiçbir şey bitmedi, maçı çevirebiliriz’ dedim. Biz zaten bu maçı döndürebilecek kaliteye sahibiz, bunu biliyordum. Diğer maçlarda ilk golü yemememiz gerekiyor. Mental anlamda güçlüyüz. Bugün bunu sergiledik. Bu da maçı döndürmemiz açısından önemli bir etken oldu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x